2026 წლის 3 აპრილს, ბათუმში აბიტურიენტებისთვის ღია კარის დღე გაიმართა, რომელშიც მახინჯაურის საზღვაო სკოლამ მიიღო მონაწილეობა.
ღონისძიების ფარგლებში, სხვადასხვა უნივერსიტეტისა და კოლეჯის წარმომადგენლებმა წარადგინეს პრეზენტაციები სასწავლო გარემოს შესახებ და უპასუხეს დამსწრეების შეკითხვებს.
მონაწილე ახალგაზრდებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია მახინჯაურის საზღვაო სკოლის პროგრამებისა და არსებული შესაძლებლობების შესახებ.
ღონისძიება საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროსა და აჭარის განათლებისა და სპორტის სამინისტროს ორგანიზებით ჩატარდა.

On April 3, 2026, an Open Day for prospective students was held in Batumi, in which the Makhinjauri Maritime School participated.
Within the framework of the event, representatives of various universities and colleges delivered presentations on the academic environment and responded to attendees’ questions.
Participating students received detailed information about the programs offered by the Makhinjauri Maritime School and the opportunities available to them.
The event was organized by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia and the Ministry of Education and Sports of Adjara.